Badania termowizyjne Częstochowa

Jako firma zajmująca się kompleksowo obsługą firm w zakresie branży pożarniczej, elektrycznej i szkoleniowej nie mogło w naszej ofercie zabraknąć usługi, jaką są badania termowizyjne Częstochowa.

Na czym dokładnie polegają?

Badanie termowizyjne to jedna z nowoczesnych technik umożliwiająca dokładną weryfikację rozkładu temperatury. Dzięki wykorzystaniu promieniowania podczerwonego IR, emitowanego praktycznie przez każde ciało możliwe jest uzyskanie gotowego do analizy termogramu dającego pełen pogląd na rozkład temperatury. Technika ta, jest metodą bezkontaktowego, zdalnego pomiaru połączonego z fotografią cyfrową.

Wbrew pozorom ta innowacyjna technika wcale nie jest niszowym i ekskluzywnym rozwiązaniem, zarezerwowanym wyłącznie dla największych firm, ale wręcz przeciwnie – obecnie stała się niezastąpiona w wielu branżach, szczególnie w energetyce, budownictwie, przemyśle, medycynie i pożarnictwie.

Korzyści wynikające z badania termowizyjnego

Uzyskane w ten sposób wyniki usprawniają pracę, pozwalają na szybkie zlokalizowanie mostków cieplnych, nadmiernego promieniowania cieplnego oraz weryfikację stanu izolacji budynku. Przeprowadzone pomiary termowizyjne przyczynią się do obniżenia kosztów zużywanej energii potrzebnej na ogrzanie budynku, a nawet umożliwią wczesne wykrycie zagorzenia pożarowego.

Zakres możliwości wykorzystania pomiarów termowizyjnych jest bardzo szeroki i obejmuje:

  • kontrolę stanu instalacji elektrycznej pod kątem pożarowym;
  • kontrolę efektywności energetycznej budynku
  • sprawdzenie szczelności montażu stolarki okiennej
  • ocenę wykonanych prac ociepleniowych
  • ocenę rzeczywistego stanu technicznego budynku
  • kontrolę urządzeń i procesów technologicznych z uwzględnieniem nadmiernej emisji cieplnej

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na badania termowizyjne?

Jest to metoda, która daje natychmiastowe wyniki – przez co jest naprawdę skuteczna. Możliwość błyskawicznej interpretacji pomiaru jest nieocenioną wartością w wielu okolicznościach. Warto również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo realizacji takich badań – gdzie ani badany obiekt, ani operator kamery nie są narażeni na żadne niebezpieczeństwa wynikające z charakteru badania. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się jeszcze czegoś więcej na temat tej jakże innowacyjnej metody – zapraszamy serdecznie do kontaktu!